GÓRZYCA Kto został matematycznym mistrzem?

Uczniowie klas czwartej i piątych wzięli udział w zmaganiach pod hasłem „Mistrz Działań Pisemnych”

Konkurs matematyczny odbył się 24 stycznia br. w Szkole Podstawowej w Górzycy. Wzięło w nim udział 22 uczniów. Rywalizacja miała za zadanie rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych wśród dzieci, a także umożliwienie im i nauczycielom osiągnięcia satysfakcji z własnej pracy.

Konkurs polegał na wyłonieniu ucznia najlepiej posługującego się matematycznymi działaniami: dodawaniem, odejmowaniem, mnożeniem i dzieleniem. Każdy etap miał zadania składające się z pięciu stopni trudności. Uczestnicy sami decydowali, które zadania chcą wykonywać. Ten, kto uzyskał największą liczbę punktów – wygrywał konkurs. Po sprawdzeniu prac ogłoszone zostały wyniki oraz wręczone nagrody i dyplomy.

W kategorii klas czwartych: I miejsce oraz tytuł Mistrza Pisemnego Dodawania, Mnożenia i Dzielenia uzyskała Lena Kraszewska, tuż za nią uplasował się Jakub Bańka, a podium zamknął Jakub Januszewski. W klasach piątych najlepszy okazał się Artur Wiktorski, drugie miejsce zdobyła Zofia Malczewska, a trzecie Aleksandra Paprocka.

Gratulujmy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom konkursu, a wszystkim życzymy wielu sukcesów w przyswajaniu wiedzy matematycznej.