Dobry rok Athletic Team

Dobry rok Athletic Team

Nadejście Nowego Roku to czas podsumowań tego, który się skończył. Jaki był dla atletów z Rzepina? Niewątpliwie mają się czym pochwalić

Choć jak mówią sami zawodnicy rok 2019 był trudny pod względem finansowym, to obfitował w sukcesy sportowe. Jeśli wspomnieć tylko najważniejsze zawody, sportowcy mogą się pochwalić szesnastoma medalami Mistrzostw Polski. Zdobyli 11 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe, co daje im świetne trzecie miejsce w kraju w klasyfikacji drużynowej! Nie mniej ważne jest siedem medali zdobytych na Mistrzostwach Europy (5 złotych i dwa srebrne) oraz sześć medali Mistrzostw Świata (1 złoty i 5 srebrnych). Zawodnicy brali również udział w hiszpańskim turnieju Tambores de Guerra, skąd przywieźli 4 srebrne i 1 brązowy medal.

W 2019 roku na najważniejszych mistrzostwach Athletic Team Rzepin reprezentowało 14 zawodników, natomiast czynnie trenujących z drużyną jest kilkudziesięciu sympatyków sportów siłowych.

Ciągle rosnąca popularność drużyny jest wielką nobilitacją dla klubu, ale również wielkim wyzwaniem finansowym. Kolejni adepci sportu z dużymi szansami na sukcesy sportowe mogą, z powodu ograniczeń materialnych, nie mieć możliwości rozwinąć swojej pasji.

– Dlatego wracamy się do wszelkich instytucji i firm, które chciałyby finansowo zainwestować w marketing sportowy, o kontakt z naszą sekcją. Chętnie przedstawimy szerokie możliwości współpracy – mówi Krzysztof Zakrzewski.

Sukcesy zawodników nie byłyby możliwe bez wsparcia sponsorów. Rzepińscy „siłacze” dziękują firmom i instytucjom od lat zaangażowanym finansowo w działania klubu. Należą do nich Bartosz Wojsznis z firmy Eco Trans, Wanda Damm i Marek Damm z firmy A-Z Personalservice GmbH i Edward Kozłowicz z firmy W-K Auto-Import. Sportowców wspiera także Gmina Rzepin, która w ramach realizacji zadań publicznych współfinansowała prowadzenie szkoleń i rozgrywek w podnoszeniu ciężarów oraz wyjazd zawodników sekcji atletycznej Athletic Team Rzepin na zawody sportowe w Zalesiu.