GÓRZYCA Spotkanie przy kolędach

GÓRZYCA Spotkanie przy kolędach

Czas Bożego Narodzenia to chwila, kiedy można na moment odłożyć troski i skupić się na tym co łączy, a nie dzieli, cieszy, a nie smuci. Czas kolędowania trwa jeszcze po świętach, a spotkanie stało się także okazją do świętowania Dnia Babci i Dnia Dziadka

W górzyckim Ośrodku Pomocy Społecznej 19 stycznia miał miejsce pełen ciepła uroczysty koncert kolęd i pastorałek. Uroczystość została przygotowana przez Klub Seniora i Zespół Młodzi Duchem działający przy OPS w Górzycy. Gośćmi honorowymi wieczoru byli oczywiście babcie i dziadkowie.

Koncert kolęd i świątecznych piosenek na tę okazję został przyszykowany pod okiem Włodzimierza Andrzejczaka, Anny Wasilewskiej i Martyny Heppner. Wystąpiły nie tylko członkinie Zespołu Młode Duchem, ale również dzieci ze świetlicy Kontrasty oraz uczniowie klas I Szkoły Podstawowej w Górzycy.

Wszyscy wykonawcy włożyli w występ wiele serca, a najbardziej cieszy postawa najmłodszych artystów, którzy znakomicie poradzili sobie z tremą i pięknie zaśpiewali niełatwe utwory.

– Dzieci złożyły także swoim dziadkom życzenia, a było ich tyle, ile liter w alfabecie! – opowiada Martyna Sawościanik, która zrelacjonowała nam wydarzenie.

Dla wszystkich został przygotowany poczęstunek, a goście honorowi otrzymali, oprócz życzeń, całusów i uścisków, upominki – ramki na zdjęcia zrobione przez dzieci.

Dla babć i dziadków były to wzruszające chwile spędzone z wnukami i pełne serdeczności.