SŁUBICE Czytaj bez końca

SŁUBICE Czytaj bez końca

Czytanie jeszcze nigdy nie było tak przyjemne, lekkie i wygodne! Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach oferuje swoim czytelnikom nową usługę polegającą na bezpłatnym dostępie do bestsellerowych publikacji elektronicznych znajdujących się w systemie Legimi.

Wszyscy chętni mogą uzyskać dostęp do e-booków i audiobooków obejmujących zarówno literaturę piękną, m.in. powieści obyczajowe, sensacyjne, historyczne, literaturę popularno-naukową, a przede wszystkim nowości dostępne na rynku wydawniczym. Obecnie oferta obejmuje ponad 60 000 cyfrowych książek. Dowolność czytania na różnych nośnikach oraz w różnych miejscach i o każdej porze!

– Biblioteka kupiła, nazwijmy to, próbną ilość kodów dostępu, aby sprawdzić, czy taka usługa zaciekawi naszych czytelników. Odzew jest bardzo duży, nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania. Ponieważ ilość kodów jest ograniczona, to, niestety, kto pierwszy, ten lepszy. Ale oczywiście rozważamy możliwość kupienia większej ilości, jeśli będzie taka potrzeba. – opowiada Agnieszka Mińska, dyrektorka biblioteki.

Jak to działa?

Jedynym warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie karty czytelnika. Wystarczy odwiedzić bibliotekę i odebrać indywidualny kod dostępu. Jego aktywacja następuje po rejestracji bezpłatnego konta w serwisie Legimi na stronie http://www.legimi.pl/wimbp_gorzow. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie, po pobraniu aplikacji Legimi można czytać na smartfonie, tablecie, komputerze. Oczywiście za darmo!

Po aktywacji kodu dostęp do bazy będzie możliwy przez okres jednego miesiąca. Po upływie tego czasu wystarczy powtórnie odwiedzić bibliotekę, w celu otrzymania kolejnego kodu. Kody będzie można otrzymać do wyczerpania limitu. Szczegółowych informacji udziela Biblioteka Publiczna w Słubicach.