RZEPIN Niepełnosprawni z wizytą we Frankfurcie

RZEPIN Niepełnosprawni z wizytą we Frankfurcie

Podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia z Rzepina pojechali do Frankfurtu. Nie była to tym razem wycieczka turystyczna. Odwiedzili swoich znajomych.

Ośrodek od kilku lat współpracuje ze stowarzyszeniem Lebenshilfe, swoim odpowiednikiem po niemieckiej stronie granicy. Grupy podopiecznych spotykają się regularnie, by wspólnie spędzić czas. Corocznie przygotowują się razem do świąt Bożego Narodzenia, ale tym razem cel był inny.

Po niemieckiej stronie odbyły się warsztaty lepienia w glinie. Mała grupa podopiecznych z Rzepina chętnie przyłączyła się do pracy. W ramach przygotowań do wrześniowej spartakiady grupa wykonywała medale z gliny, które będą wręczane zwycięzcom poszczególnych konkurencji.

– Zostaliśmy wspaniale ugoszczeni, atmosfera była bardzo rodzinna. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie – mówi Karolina Rudzińska, szefowa Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie.

Wcześniej niemiecka grupa podopiecznych Lebenshifle z Frankfurtu uczestniczyła w organizowanych w Rzepinie warsztatach. Udanie wypadł także wspólny weekendowy wyjazd nad morze.