KRZESZYCE Młodzi strażacy zdobywali wiedzę

KRZESZYCE Młodzi strażacy zdobywali wiedzę

Dwa miesiące trwało szkolenie świeżych adeptów sztuki pożarniczej. Przez całe wakacje spędzali czas na nauce i zabawie. Końcowy egzamin zdali wszyscy

Szkolenie rozpoczęło się 22 czerwca na stadionie sportowym w Krzeszycach. Kandydaci do młodzieżowej drużyny pożarniczej spotykali się w każdą sobotę wakacji. W trakcie spotkań uczyli się obsługi sprzętu strażackiego będącego na wyposażeniu OSP Krzeszyce. Zajęcia, połączone z dobrą zabawą, zgromadziły w tym roku siedmioro chętnych, których udało się oderwać na czas zajęć od smartfonów i laptopów.

Pogoda przez całe wakacje była łaskawa dla młodych druhów. Po zajęciach niejednokrotnie wracali do domów całkowicie zlani wodą.

Egzaminy kończące szkolenie były bardzo stresujące dla kandydatów. Pomimo nerwów, 24 sierpnia wszyscy ukończyli kurs z wynikiem pozytywnym i stali się dumnymi druhami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Krzeszycach. Nowi członkowie teamu to Julia Buksa, Maksymilian Buksa, Bartosz Klepsa, Wojciech Maciak, Jessica Majewska, Kacper Majewski i Bartłomiej Wiszniewski. Drużyna liczy obecnie osiemnaścioro młodych strażaków.

W komisji egzaminacyjnej zasiadał druh Andrzej Miotk, który też zaczynał swoją przygodę w MDP, a obecnie jest podchorążym w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Kierownikiem szkolenia był druh Piotr Blatkiewicz, wiceprezes OSP w Krzeszycach.