GÓRZYCA Podsumowanie Wakacjady

GÓRZYCA Podsumowanie Wakacjady

Zakończyły się kolejne objazdowe wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Górzycy. W ramach projektu “Akcja wakacje owocowo-warzywne inspiracje” pracownicy GOK odwiedzili dzieci z gminy Górzyca w ich miejscach zamieszkania.

Między 6 a 13 sierpnia, każdego dnia w innej miejscowości, poranek rozpoczynał się od gimnastyki połączonej z zabawą przy muzyce.

Następnie dzieci, dbając o higienę, wkładały jednorazowe rękawiczki, fartuszki oraz czepki i wspólnie z instruktorami przygotowywały zdrowe śniadania z wykorzystaniem warzyw, owoców, nabiału. Przygotowane samodzielnie sałatki, kanapki, soki i koktajle smakowały dzieciom jak nigdy.

Po wspólnie zjedzonym pysznym i zdrowym śniadaniu dzieci grały w koło fortuny odgadując hasło. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplom za udział i kolorowe magnesy przedstawiające owoce i warzywa.

W projekcie wzięło łącznie udział 164. dzieci ze Stańska, Czarnowa, Żabic, Spudłowa, Pamięcina, Owczar, Ługów Górzyckich, Górzycy, Lasek Lubuskich i Radówka.

Ostatnim wydarzeniem projektu projektu była wycieczka do parku linowego „Planeta małp” w Gorzowie Wlkp. 14 sierpnia.

Projekt dofinansowano ze środków programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Słubicach.