GÓRZYCA Młoda tenisistka znów na podium

GÓRZYCA Młoda tenisistka znów na podium

Na kortach w Szamotułach rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek (do lat 14). W grze pojedynczej świetne drugie miejsce zajęła Dominika Podhajecka reprezentująca barwy GKT Smecz Górzyca! W grze podwójnej Dominika nie brała udziału.

Ze względu na wysokie rozstawienie Dominika miała wolną pierwszą rundę i czekała na rozstrzygnięcie meczu Hanny Koprowskiej (Klub Tenisowy GAT Gdańsk) z Karoliną Siwakowską (Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury Fizycznej SP-2 Radzionków). Wygrała pewnie będąca w wysokiej formie gdańszczanka (6:2, 6:1).

Pewne było, że Dominikę czeka ciężki mecz i tak też było. Zaczęło się nie najlepiej od 0:2, ale Lubuszanka atakowała coraz precyzyjniej i wyszła na wysokie prowadzenie 5:2. Niestety ten mecz był pełen zwrotów sytuacji. Hania walczyła zaciekle o każdą piłkę doprowadzając do wyrównania 5:5. Dominika kolejny raz wyszła na prowadzenie 6:5, ale rywalka znowu wyrównała doprowadzając do tie breaka, w którym od początku prowadziła do stanu 4:1. W tym momencie nastąpił kolejny zwrot w meczu i zawodniczka GKT Smecz Górzyca dogoniła rywalkę i miała nawet piłkę setową (6:5). Niestety przeciwniczka najpierw drugim serwisem nie do odbioru trafiła w „plastik”, a potem podjęła pełne ryzyko i ostatecznie wygrała dramatycznego pierwszego seta 7:6 (9:7 w tie breaku).

Druga odsłona tego meczu już od początku przebiegała pod dyktando Dominiki, która rewelacyjnie atakowała i ostatecznie wygrała tę partię 6:2. Trzeci set do stanu 5:1 wyglądał identycznie jak drugi, w którym przewagę miała podopieczna trenera Marcina Pagóra i Daniela Podhajeckiego, która w efektowny sposób kończyła większość swoich ataków. Nie było to proste, bo będąca w wysokiej dyspozycji rywalka fantastycznie biegała i umiejętnie się broniła. Niestety znowu Dominika nie potrafiła „domknąć” szybko meczu, a determinacja rywalki zaczęła znowu procentować. Na szczęście przy stanie 5:4 w trzeciej partii Dominika opanowała stres wygrywając seta 6:4 i to chyba najlepsze spotkanie turnieju (6:7, 6:2, 6:4).

W półfinale Dominika kolejny raz zmierzyła się i wygrała (6:2, 6:1) ze swoją dobrą koleżanką Barbarą Straszewską (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters).

Niestety w finale niezwykle spięta Dominika nie była sobą i przegrała z rozstawioną w zawodach z nr. 2 koleżanką z kadry Orianą Gniewkowską (Sopot Tenis Klub) 2:6, 2:6.