GÓRZYCA Stylowe kobiety 60+

GÓRZYCA Stylowe kobiety 60+

Czasy, kiedy kobiety w wieku 60+ przestawały interesować się modą dawno minęły. Dziś wiedzą, czego chcą od życia: łapać je garściami. Chcą wyglądać atrakcyjnie, bo, spełnione w każdej dziedzinie, dopiero teraz mogą w pełni rozwinąć skrzydła.

Nadążanie za trendami w modzie to dobry sposób na ewolucję, a bywa, że rewolucję wizerunku. Moda nie traci na ważności, kiedy stajemy się starsze, wręcz przeciwnie. Dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu województwa lubuskiego seniorki Górzycy uczestniczyły w warsztatach pn. „Modna babcia”, które odbyły się 22 lipca w ramach projektu „Kolorowo – międzypokoleniowo.” w świetlicy „Kontrasty” działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Górzycy.

Zaproszone konsultantki zaprezentowały najnowsze trendy w makijażu oraz nowości kosmetyczne. Zdradziły tajniki zawodu oraz najnowsze techniki pracy. Panie zobaczyły jak wykonać dzienny makijaż krok po kroku, jak poradzić sobie z niesfornymi brwiami, co zrobić, by optycznie zagęścić brwi, dodać im koloru i wypełnić nierówności, jak nadać kształt włoskom, by wyglądały nienagannie przez cały dzień. Kilka minut poświęcono na analizę kolorystyczną czyli jak dobrać kolory ubrań do siebie, swojej cery i typu urody. W trakcie spotkania można było skorzystać z wykonania odmładzającego masażu dłoni oraz zapoznać się z ekologicznymi środkami czyszczącymi.

Warsztaty upłynęły w miłej atmosferze. Towarzyszący uczestniczkom uśmiech przekonał wszystkich, że tego typu warsztaty powinny się odbywać częściej.