Sukcesy młodych tenisistów

Sukcesy młodych tenisistów

GKT Smecz Górzyca nie ma się czego wstydzić. Jego zawodnicy z sukcesami występują w tenisowych imprezach. Jak poszło im w ostatnim czasie?

W majowym Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodziczek (do lat 14) rozegranym wśród dziewcząt z całej Polski na kortach AZS Poznań, Dominika Podhajecka zajęła drugie miejsce w grze pojedynczej. W grze podwójnej zawodniczka ze swoją partnerką Olivią Bergler (KS Górnik Bytom) wygrały zawody.

W grze pojedynczej Dominika czekała na rozstrzygnięcie meczu Agnieszki Murawskiej (Miejski Klub Tenisowy Łódź) z Marią Kudzin (AZS Poznań). Znacznie lepsza okazała się łodzianka (6:1, 6:0), która w drugiej odsłonie musiała uznać wyższość młodszej Dominiki., która wygrała to spotkanie 6:3, 6:1.

W ćwierćfinale Lubuszanka zmierzyła się z Jagną Mańkowską (AZS Poznań), która postawiła Dominice trudne warunki. Ostatecznie mecz wygrała 7:6 (4), 6:4 zawodniczka GKT Smecz Górzyca. Półfinał także należał do Dominiki, która pokonała 6:1, 6:3 Julię Skarżyńską (BKT Advantage Bielsko-Biała).

W finale na Lubuszankę czekała faworytka zawodów Olivia Bergler (KS Górnik Bytom) rozstawiona w turnieju z nr 1. Czołowa tenisistka Polski, będąca ostatnio w rewelacyjnej formie, tym razem okazała się zbyt wymagająca i pokonała Dominikę 6:3, 6:2.

W grze podwójnej partnerką reprezentantki GKT Smecz Górzyca była jej finałowa rywalka Olivia Bergler. Zawodniczki szły jak burza przez kolejne etapy, by w finale pokonać 7:5, 6:2 Barbarę Straszewską (Fundacja “Szczecińska Akademia Tenisowa”) i Martynę Piechowicz (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław) zasłużenie wygrywając turniej.

Dużym sukcesem może pochwalić się również młodszy klubowy kolega Dominiki – Jacek Biernacki. W rozgrywanym w dniach 6 – 9 czerwca turnieju Tenis10 – INTEX CUP 2019, imprezie towarzyszącej zawodowemu turniejowi Poznań Open 2019, zajął pierwsze miejsce w kategorii zielonej (do lat 10).

Jacek pokonał w fazie eliminacyjnej Gustawa Śniegockiego (4:2) i Seweryna Brzostowskiego (4:2).

W grupie finałowej po niezwykle emocjonujących meczach pokonał Emila Makiełę (4:1, 1:4 i 10:5 w super tie breaku), a następnie Kamila Andrzejewskiego (3:4 – 8:10 w tie breaku, 4:0 i 10:2 w super tie breaku).

Nieco wcześniej ten młody, utalentowany mieszkaniec Ośna Lubuskiego zajął drugie miejsce w Tenis 10 Cup o puchar Agnieszki Radwańskiej w Puszczykowie.

– Jesteśmy dumni z sukcesów naszych zawodników – mówi trener Daniel Podhajecki, jednocześnie dodając, że klub cały czas zabiega o pozyskanie sponsorów chętnych wesprzeć dobrze zapowiadających się młodych tenisistów.