Sportowy sukces podopiecznych ŚDS Pod Słońcem

Sportowy sukces podopiecznych ŚDS Pod Słońcem

– Gratuluję całej drużynie ŚDS Pod Słońcem w Bieganowie II miejsca na podium oraz wszystkim wyróżnionym w konkurencjach indywidualnych. Wielkie brawa! – takim słowami burmistrz Cybinki wyraził uznanie dla osiągnięć uczestników Spartakiady Osób Niepełnosprawnych.

Determinacja zawodników jak i ogromne zaangażowanie w przygotowania do udziału w zmaganiach przyniosły zamierzone efekty i miejsce na podium. Zarówno w konkurencjach grupowych, jak i indywidualnych, uczestniczy przezwyciężyli doskwierający upał i własne ograniczenia, wykazali się postawą fair play, a co najważniejsze, wspaniale się bawili.

Zmagania składały się z pięciu konkurencji indywidualnych dla kobiet i mężczyzn oraz trzy konkurencje drużynowe w składach mieszanych.

W tegorocznych w zawodach uczestniczyło aż 20 placówek z województwa lubuskiego i województw ościennych.

W konkurencjach indywidualnych zawodnicy ŚDS z Bieganowa zajęli następujące pozycje: prowadzenie piłeczki palantowej kijem hokejowym – III miejsce Magdalena Kulak i III Piotr Śliczny, skok w dal: I miejsce Magdalena Kulak, bieg płaski: I miejsce Magdalena Kowal. W konkurencjach drużynowych zawodnicy z Bieganowa zajęli I miejsce na torze przeszkód i w sztafecie wahadłowej 4x60m.

Dodatkową atrakcją była ocena elementu promującego placówkę, każdy ośrodek posiadał możliwość wykazania się nie tylko sprawnością fizyczną, ale także oryginalnymi pomysłami czy motywującymi hasłami.

Wszystkie konkurencje wzbudzały ogrom emocji towarzyszącym prawdziwym Olimpijczykom zachęcając do dalszej rywalizacji.

W ostatecznym starciu zawodnicy ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Słońcem” w Bieganowie ustąpili jedynie swoim kolegom z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żabicach.