Rodzinne świętowanie w Muszkowie

Rodzinne świętowanie w Muszkowie

Rodzina, tu wszystko się zaczyna! – pod takim hasłem mieszkańcy wsi pierwszy raz wspólnie świętowali Dzień Rodziny.
Rodzice, babcie, dziadkowie, wujkowie, kuzynki i kuzynowie zebrali się na sali wiejskiej 2 czerwca, zachęcani do zabawy przez dzieci.

Punktem głównym programu była Gala Rozdania Faworytów przygotowana przez członków amatorskiej grupy teatralnej MUCHY, prowadzonej przez Renatę Kałużną wraz z córką Zuzią.

Gala Rozdania Faworytów to nazwa nie przypadkowa. Faworytka to odmiana gruszki, która jest bestselerem wśród owoców i świetnie wpisuje się w herb Muszkowa Trzy Grusze.

Rodzice otrzymali statuetki przyznane przez dzieci w następujących kategoriach: mistrz słów, perfekcyjna pani domu, perfekcyjny rolnik, przodownik pracy, dusza towarzystwa, złota raczka, największy fan seriali, cierpliwość, niepokorny artysta, najlepszy gastronomik, mechanik-driver, król myślistwa, król i królowa gigantów, mistrz gier, różowe róże, zegarmistrz czasu, wybitny cukiernik, prezes. Śmiechom i oklaskom nie było końca.

W trakcie gali nie mogło zabraknąć gwiazd estrady. Na scenie pojawiły się Milena, Patrycja, Julia, Maja, Antosia, Emilka, Wiktoria i Zuzia, a z głośników zabrzmiały takie utwory jak ,,Halleluja”, ,,Ti Amo”, ,,A ja wolę swoja mamę” oraz wiele innych. Na parkiecie pojawiły się także tańczące dziewczyny, które poderwały wiele osób do wspólnej zabawy.

Gdy na scenę wszedł Kuba, Zuzia i Ala było wiadomo, że kabaret rozśmieszy gości do łez… i tak faktycnie się stało. Różnica między pokoleniowa to spotkanie Jasia z 1990 roku i Xawie z roku 2019. Po skończonych występach wszystkie dzieci wręczyły swoim rodzicom kartki z włąsnoręcznie wypisanymi podziękowaniami. Następnie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na plac gdzie czekała ich kulinarna część imprezy.

Imprezę zorganizowali: Organizatorzy Amatorska grupa teatralna MUCHY, sołtys wraz z Radą sołecką i Biblioteka w Muszkowie, a finansowo wsparł Andrzej Żmijak.