Muzyczne Lato

Muzyczne Lato

Pierwszy weekend czerwca mieszkańcy gminy zarezerwowali na zabawę. Święto Cybinki obfitowało w liczne atrakcje i urozmaicony repertuar. W tym roku mieszkańcy bawili się przy występach Haliny Frąckowiak, Sound’ N Grace, Bartka Wrony, B-QLL, KASSADY i Zespołu Antrakt.

Jak to na imprezach plenerowych bywa, nie obyło się bez stoisk gastronomicznych. Szczególnym powodzeniem cieszyły się te ze swojskim jadłem przygotowanym przez SKW Grzmiąca i TMPiB. Było też miejsce do zabawy dla dzieci, które chętnie wykorzystały nadmiar energii na dmuchanych zamkach. Mimo obaw pogoda dopisała wyśmienicie. Upał nie przeszkodził jednak najmłodszym szaleć do samego wieczora w krainie wesołego miasteczka.

Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko zawodników Falubazu. Kibice mieli możliwość m.in. porozmawiania z żużlowcami. Można było m.in. zrobić sobie zdjęcie z Sebastianem Niedźwiedziem i Mateuszem Tonderem, czy „przymierzyć się” do motocykli idoli.

Było też coś dla wędkarzy. W trakcie festynu burmistrz Cybinki wręczył nagrody zwycięzcom zawodów wędkarskich o tytuł Mistrza Gminy Cybinka w Wędkarstwie Gruntowym. Zawody odbywały się tego samego dnia od godz. 6.00 na Odrze w rejonie Kłopotu. Tegoroczny tytuł Mistrza Gminy zdobył Dawid Rygiel.

Można było też skorzystać z badań wykonywanych przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków.

Impreza odbywała się w ramach projektu „Muzyczne Lato w Cybince” przy wsparciu finansowym Euroregionu Pro Europa Viadrina. Na scenie swoje umiejętności prezentowali partnerzy projektu m.in. grupy taneczne z Polski i Niemiec, w tym artyści z placówki „Promyk”, Społecznego Ogniska Muzycznego i zespołu Antidotum.