Lekkoatletyczne zawody podstawówek

Lekkoatletyczne zawody podstawówek

Otwarte Mistrzostwa Gminy Górzyca w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych zgromadziły blisko setkę zawodniczek i zawodników, którzy zmierzyli się w sportowej rywalizacji.

Dokładnie 97 osób stanęło na stracie zawodów rozegranych 11 czerwca na terenie Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego w Górzycy. Wzięli w nich udział uczniowie ze szkół podstawowych w Górzycy, Czarnowie, Żabicach i Pamięcinie. Dodatkowo 12. uczniów ze Szkoły Podstawowej w Górzycy pomagało przy sędziowaniu.

Rozegrano zawody w biegu na 60 m, skoku w dal z rozbiegu i rzucie piłką palantową dla poszczególnych kategorii wiekowych. Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy. W trakcie trwania imprezy zawodnicy mogli posilić się kiełbaskami z grilla, słodkimi wypiekami i napojami. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwał ratownik medyczny.

Impreza odbyła się przy wsparciu piekarni „Bartek” Bartłomieja Kaszkowiaka , Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Górzycy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy.