Kołczyńskie mamy dostały drzewka

Kołczyńskie mamy dostały drzewka

Majowe spotkanie dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki było poświęcone przygotowaniom do Dnia Matki.
Spotkanie z opowiadaniem i wierszami dla mamy miało miejsce 17 maja. Dzieci chętnie opowiadały o swoich mamach, jakie są wspaniałe i kochane. Jak widzą swoje mamy?

Najmłodsi wiedzą, że mama bardzo ciężko pracuje. Cały dzień bardzo się trudzi. A to obiad trzeba ugotować, a to zrobić kanapkę głodnym dzieciom. Ciągle coś robi, ciągle się krząta i bez przerwy zajęta jest pracą. A jeszcze każda mama ma czas na zabawę za swoimi dziećmi: zbuduje z klocków wieżę, uszyje sukienkę dla lalki i wieczorem poczyta bajeczkę. A zakupy? Kto najlepiej zrobi zakupy? Mama! Oczywiście, że mama! Dzięki niej zawsze w domu jest chleb i mleko. Coś słodkiego też się znajdzie. A dzięki komu w domu jest czysto i miło? Znowu dzięki mamie. Mama to bardzo ważna osoba w rodzinie. Ona o wszystko i wszystkich zadba najlepiej. Można jej zaufać w każdej sprawie. Jeżeli masz kłopoty – biegnij do mamy, ona szybko rozgoni dziecięce troski i zmartwienia. Nikt nie pomoże tak jak mama.

W drugiej części spotkania dzieci tworzyły drzewka , które podarowały swoich mamom w dniu ich święta. Najlepszy prezent to ten wykonany własnoręcznie i szczerze podarowany.