Dzień Dziecka w Cybince udał się wyśmienicie

Dzień Dziecka w Cybince udał się wyśmienicie

Festyn z okazji dziecięcego święta, zorganizowany w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, w tym roku odbył się nieco wcześniej, bo już 31 maja.

Wydarzenie na placu przy Urzędzie Miejskim w Cybince otworzył burmistrz Marek Kołodziejczyk, składając dzieciom moc najserdeczniejszych życzeń i zapraszając do wspólnej zabawy.

Dzieci chętnie korzystały z wielu darmowych atrakcji. Tradycyjnie oblegane przez najmłodszych były dmuchane zamki. Wzrok przyciągała niemalejąca w czasie całego festynu kolejka po watę cukrową. Dużym powodzeniem cieszyły się także stoiska malowania twarzy, warsztatów plastycznych, foto budki, baniek mydlanych jak i różnego rodzaju gier i zabaw sportowych.

Podwójną eksplozję radości wywołały zarówno kurtyna wodna jak i piana zorganizowana przez strażaków OSP. Bawiąc się przy stoisku CZG 12 można było sobie przypomnieć o zasadach selektywnej zbiórki odpadów i korzyściach płynących z ich segregacji. Natomiast przy stoisku nadleśnictwa tworzono leśne cuda z zielonych liści, drewnianych pieńków i innych darów natury.

Rady Rodziców ZS w Cybince i SP w Białkowie zadbały o zaplecze kulinarne, czyli domowe ciasto i potrawy z grilla. Wszystkiemu towarzyszyły wpadające w ucho znane i lubiane utwory muzyczne śpiewane przez uczennice Społecznego Ogniska Muzycznego.

Organizatorami imprezy byli: Gmina Cybinka, Ośrodek Pomocy Społecznej w Cybince, Zespół Szkół w Cybince i SP w Białkowie, Rada Rodziców ZS w Cybince i SP w Białkowie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Biblioteka Miejska w Cybince, ŚDS Pod Słońcem w Bieganowie, Zakład Usług Komunalnych w Cybince, Nadleśnictwo Cybinka, OSP Cybinka, CZG 12 Długoszyn.