CYBINKA Podręczniki w kąt na dwa miesiące

CYBINKA Podręczniki w kąt na dwa miesiące

19 czerwca nadeszło wydarzenie najbardziej upragnione przez wszystkie dzieci – zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Przerwa od nauki w tym roku jest rekordowo długa i trwa aż 74 dni

W gminie Cybinka od rana trwały uroczystości zakończenia roku szkolnego. W Zespole Szkół w Cybince jak również w Szkole Podstawowej w Białkowie wręczono uczniom świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy oraz nagrody za osiągnięcia m.in. sportowe oraz działalność na rzecz szkolnej społeczności. Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk nagrodził uczniów za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne.

W swoich wystąpieniach gospodarze oraz goście uroczystości życzyli uczniom i nauczycielom bezpiecznych, pełnych przygód, niezapomnianych wakacji.

Tego samego dnia na placu kultury przy MGOK Cybinka odbyło się, jak co roku „Powitanie Wakacji” pod patronatem burmistrza. Organizatorem imprezy był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince, który przygotował dla dzieci i młodzieży szereg atrakcji. Na uczestników czekał popcorn, wata cukrowa, smakołyki z grilla, napoje, gry i zabawy z nagrodami oraz dmuchaniec. Dzieci chętnie brały udział w konkurencjach sportowych, które przygotował i prowadził pan Romek z MGOK. Rywalizację umilał śpiew dzieci biorących udział w konkursie karaoke. Każdy z uczestników został nagrodzony upominkiem. Pogoda i nastroje dopisały.

Organizatorzy dziękują przedsiębiorcom, którzy wsparli organizację imprezy. Byli to Beata Łubek Sklep „U Beaty”, Kazimierz Radkiewicz Sklep „Magda”, Grzegorz Samulski Sklep „Benefit” i Jerzy Hofman Stacja „Moya”.