Coś z niczego, czyli warsztaty kreatywnego recyklingu

Coś z niczego, czyli warsztaty kreatywnego recyklingu

Jak segregować śmieci i innego rodzaju odpady? Biblioteka w Krzeszycach wraz z Celowym Związkiem Gmin CZG-12 Długoszyn, w ramach projektu ,,RE.akcja 2019”raz jeszcze o tym przypomniała

Podczas cyklu czterech spotkań na Warsztatach Kreatywnego Recyklingu zaproponowano wiele ciekawych pomysłów na ponowne wykorzystanie zużytych butelek, odzieży i niepotrzebnych opakowań. Odbyły się prelekcje i pogadanki na temat prawidłowego segregowania oraz jak globalnie jest poważny problem wyrzucania odpadów w nieodpowiednie miejsca jakimi są lasy czy rzeki.

Dla dzieci uczestniczących w warsztatach prezentację multimedialną i wykład przygotowała Katarzyna Radej z CZG-12 z Długoszyna. Kolejne spotkanie, również dla najmłodszych, poprowadziła Marta Buczkowska zajmująca się odpadami komunalnymi w gminie Krzeszyce. Dodatkowo zorganizowała zabawy i testy sprawdzające wiedzę młodych uczestników na temat segregacji.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach kreatywnych pod kierunkiem plastyczki Urszuli Kołodziejczak i pracowników biblioteki. Powstały piękne motyle oraz biedronki z plastikowych butelek, które otrzymały swoje drugie życie.

Natomiast dorośli uczestnicy wzięli na warsztat podkoszulki i wykonali wyjątkowe torby czytelnika, które zastąpią reklamówki. Od tej pory będą w nie pakowane wypożyczane książki.

Cykl spotkań miał także na celu uwrażliwić dbanie o wspólne środowisko, w którym żyjemy i w którym ,mamy nadzieję, będą mogły żyć kolejne pokolenia – mówią organizatorzy cyklu spotkań ekologicznych. Warsztaty odbyły się w Gminnej Bibliotece w Krzeszycach w dniach 11-12 czerwca 2019 r. (red.)