Co robi bajkopisarz?

Co robi bajkopisarz?

Na zakończenie święta bibliotek w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych biblioteka gościła autora książek dla dzieci oraz powieści młodzieżowych Kazimierza Szymeczko

Pisarz mieszka i pracuje w Rudzie Śląskiej. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Jest laureatem międzynarodowego konkursu literackiego „Uwierz w siłę wyobraźni”. Autor „Historii Polski w opowieściach”, „PoMOLowanej historii” i wielu opowiadań dla młodszych dzieci, które publikował między innymi w „Świerszczyku”.

Jego powieść „Czworo i kości” otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2011, a powieść „Tetrus” – do nagrody Książka Roku 2015. W 2013 roku został uhonorowany tytułem Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Podczas spotkania dzieci miały wiele pytań związanych z pracą zawodową naszego gościa, ale i takich z życia prywatnego. Pan Kazimierz dzielnie na wszystkie odpowiadał, nie pozostawiając nikogo bez odpowiedzi. Zdradził małym czytelnikom, że chętnie odwiedza giełdy staroci, zbiera kubki i lampy naftowe, a w wolnym czasie grywa w RPG, szachy i koszykówkę.