KRZESZYCE XII Międzynarodowy Kołczyński Bieg Olimpijski

KRZESZYCE XII Międzynarodowy Kołczyński Bieg Olimpijski

Na linii startu stanęło 649 biegaczy z całego regionu. Pobiegły dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy, a najstarsza uczestniczka miała 83 lata.

Wielbiciele joggingu spotkali się 11 maja. Na trasie, oprócz zawodników, nie zabrakło też najmłodszych uczestników na rowerach, którzy wzięli udział poza konkursem.

Pierwszym mężczyzną na mecie pięciokilometrowego dystansu był Patryk Sopata z Drezdenka, a pierwszą kobietą Sylwia Kunik z Kostrzyna. Najstarszą uczestniczką biegu była Teodora Janicka ze wsi Brzozowa. W imprezie biega od pierwszej edycji.

Tradycyjnie bieg otworzył ceremoniał olimpijski, przygotowany przez dzieci Zespołu Edukacyjnego w Kołczynie. Na scenie pojawili się także znani olimpijczycy: Dariusz Goździak – złoty medalista w pięcioboju nowoczesnym w Barcelonie w 1992 r.; Tomasz Kucharski – dwukrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie: w Sydney w 2000 r. i Atenach w 2004 r.; Andrzej Kupczyk – olimpijczyk z Monachium – VII miejsce w finale na 800 m w 1982 r., dziś trener kadry bobslejowej oraz czesko-niemiecka skeletonistka, mistrzyni świata (VI miejsce) w Pjongczangu w 2018 r., Anna Fernstädtová.

Po biegu każdy uczestnik dostał porcję gorącej grochówki, napój oraz lody. Nie brakowało też stoisk z domowymi wypiekami, kawą, popcornem i goframi. Zadbano również o kącik dla najmłodszych. Na koniec wśród biegaczy rozlosowano 12 rowerów górskich ufundowanych przez sponsorów.

Organizatorzy Biegu – Zespół Edukacyjny w Kołczynie, Gmina Krzeszyce oraz MLUKS „Postomia” Sulęcin – Kołczyn – serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w to wspólne przedsięwzięcie.

Imprezę honorowym patronatem objął prezes PKOL – Andrzej Kraśnicki.