Grali w nogę o puchar starosty

Grali w nogę o puchar starosty

VI Turniej Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych o Puchar Starosty Słubickiego zgromadził pięć drużyn. Choć pogoda nie dopisała i zawody rozegrano w hali sportowej, zawodnicy walczyli z pełnym zaangażowaniem.

W turnieju wzięły udział drużyny, które reprezentowały Środowiskowe Domy Samopomocy w Lubniewicach i Bieganowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Żabicach i Krośnie Odrzańskim oraz Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Rzepinie. Otwarcia turnieju 16 maja 2019 r. dokonał starosta słubicki Leszek Bajon w obecności wicestarosty Roberta Włodka, sekretarza gminy Cybinka Sebastiana Łukaszewicza oraz prezesa Stowarzyszenia “Wsparcie” Patryka Rudzińskiego.

Wszystkie drużyny zacięcie walczyły w rozgrywanych meczach. Najlepszą okazała się ekipa z WTZ w Żabicach. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Lubniewic, a trzecie z Krosna Odrzańskiego. Indywidualne wyróżnienie zdobyli: Łukasz Walicki z Lubniewic – najlepszy strzelec, Anna Tomczak z Rzepina – najlepszy bramkarz.

Puchary i medale dla każdej z drużyn wręczył sekretarz Sebastian Łukaszewicz w asyście Kierownik Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie Karoliny Rudzińskiej.

– Dziękujemy wszystkim drużynom rozgrywającym mecze za dostarczenie piłkarskich emocji w czasie turnieju, a kibicom za tak żywiołowy doping – powiedział na zakończenie zawodów S. Łukaszewicz.