GÓRZYCA Świetlica pełna uśmiechów

GÓRZYCA Świetlica pełna uśmiechów

W kwietniu ruszył nowy projekt pn. „Międzypokoleniowa Akademia Sztuk Wszelakich”. Jednym z założeń programu są zajęcia świetlicowe dla dzieci

Świetlica jest miejscem bardzo lubianym przez dzieci. Tu nie ma miejsca na nudę. Każdy może spędzić tu miło, przyjemnie i pożytecznie czas. W każdy wtorek i czwartek dzieci mogą rozwijać swoje talenty, nabywać nowe umiejętności, a przede wszystkim wykazać się kreatywnością.

W trakcie zajęć szczególna uwaga poświęcana jest na doskonalenie samodzielności oraz wszechstronny rozwój zarówno intelektualny jak i fizyczny uczniów. W świetlicy mają możliwość rozwoju własnej aktywności, uczą się jak spędzać wolny czas, odrabiają zadania domowe, doskonalą umiejętności społeczne, odpoczywają i relaksują się.

Świetlica wyposażona jest w różnego rodzaju pomoce dydaktyczne przydatne podczas zajęć plastycznych, sportowych, czy podczas relaksu i chwili dla siebie. Do dyspozycji młodych podopiecznych są m.in. klocki, gry planszowe, gry edukacyjne oraz książki i pluszaki, zestawy przyborów plastycznych, oraz sprzęt sportowy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Prowadzone zajęcia świetlicowe dają dzieciom możliwość zarówno czynnego wypoczynku poprzez zabawy ruchowe, muzyczne i integracyjne w sali świetlicowej, zabawy rekreacyjno–sportowe na świeżym powietrzu, jak również pozwalają na rozwijanie wielu zainteresowań: plastycznych, technicznych, muzycznych, przyrodniczych czy czytelniczych.

Na jednym z ostatnich spotkań dzieci cieszyły się nowymi książkami, które, dzięki otrzymanemu dofinansowaniu, wzbogaciły świetlicową biblioteczkę. Mogły także wziąć udział w zajęciach manualne. Tym razem własnoręcznie tworzyły biżuterię.

Przed nimi jeszcze wiele atrakcji. Będą tworzyć projekt regionalnej widokówki oraz bawić się w tworzenie naczyń na zajęciach ceramicznych. Spotkają się z członkami zespołu „Młodzi duchem” i wezmą udział w pikniku integracyjnym, a także spróbują swoich sił na warsztatach cukierniczych.

Zadanie dofinansowane jest ze środków pochodzących z budżetu Starostwa Powiatowego w Słubicach.