Impreza w stylu retro

Impreza w stylu retro

Dzień Kobiet w starym stylu. Anglojęzyczne hity w swingowej aranżacji i polskie utwory ze “starego kina” w wykonaniu zespołu Retro Hobby Band – tak bawiły się kobiety na kolejnej edycji Integracyjnego Spotkania Kobiet w stylu retro w Górzycy

Część oficjalna imprezy zaczęła się od powitania wszystkich gości przez dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Małgorzatę Gniewczyńską. Następnie na scenie z życzeniami pojawili się panowie. Głos zabrał wójt Górzycy Robert Stolarski i Józef Wrocławski, przedstawiciel Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kostrzynie nad Odrą.

Przewodnicząca Powiatowej Rady Kobiet Kazimiera Jakubowska przedstawiła w zarysie plan działalności rady, która zainaugurowała swoją działalność 8 marca.

Po życzeniach przyszła kolej na część rozrywkową i na scenie pojawili się muzycy zespołu Retro Hobby Band.

W przerwie koncertu panie skorzystały z poczęstunku przy „swojskim stole”, gdzie mogły spróbować pajdy chleba ze smalcem, domowych kiszonek, zimnych nóżek oraz specjalnie przygotowanych na tę okazję tradycyjnych wędzonek.

Dużą atrakcją okazała się oblegana przez kobiety fotobudka, gdzie po wypożyczeniu rekwizytów z „Szafy retro” mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia opatrzone logo imprezy.

Zanim artyści zaprosili panie na drugą część koncertu, wśród uczestniczek imprezy rozlosowano upominki – niespodzianki.

Dzień Kobiet w Górzycy to nie tylko zabawa. Od ośmiu lat Gminny Ośrodek Kultury w trosce o zdrowie mieszkanek organizuje badania profilaktyczne W podstawionym przez NZOZ Diagnostyk z Zielonej Góry mammobusie podczas trwania imprezy można było wykonać badania mammograficzne w ramach profilaktyki raka piersi. Z badań skorzystało 51 pań.

Patronat honorowy nad imprezą objęła marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, a patronat medialny sprawowali: Gazeta Lubuska, HTS Słubice, Słubice24.pl a także nasza redakcja.

previous arrow
next arrow
Slider