Dzieci poznały kolejowe ABC bezpieczeństwa

Dzieci poznały kolejowe ABC bezpieczeństwa

Podróż pociągiem to dziś dla najmłodszych nie lada atrakcja. Czy jednak wiedzą jak bezpiecznie zachowywać się w jej trakcie? Mieli okazję się tego nauczyć.

Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno – edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz nauczycieli i wychowawców. Program ma uczyć zasad bezpieczeństwa oraz wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Górzycy mieli możliwość uczestniczenia w tych zajęciach 5 marca.

Przez zabawę, quizy, narzędzia mobilne oraz prezentację multimedialną dzieci zdobywały wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa na obszarach kolejowo – drogowych. Podczas zajęć poznawały zasady bezpieczeństwa w pobliżu torowisk, w pociągu i na dworcu. Interaktywne zabawy uczyły prawidłowego zachowania. W specjalnie przygotowanej przestrzeni uczniowie poznawali znaki drogowe ustawiane przed przejazdami kolejowymi oraz oznaczenia, które można zobaczyć na dworcu i na peronach. Dowiedzieli się także czym zajmuje się maszynista, konduktor i funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei.

Dzieci zostały obdarowane upominkami, a szkoła plakatem i pamiątkowym dyplomem.

Kolejowe ABC było dla dzieci źródłem wiedzy na temat właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. (red.)