SŁUBICE #muremzaOwsiakiem

Wspieramy Jurka i WOŚP, nie chcemy nienawiści.

Na fali ogólnopolskiego poruszenia po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza także mieszkańcy naszego miasta zmobilizowali się do działania

Pierwsze spotkanie miało miejsce w dzień po 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kiedy do wszystkich Polaków dotarła tragiczna wiadomość. Słubiczanie zebrali się 14 stycznia w godzinach wieczornych w parku na Placu Przyjaźni. Było to milczące spotkanie pełne skupienia, refleksji i rozmyślań. Na cokole fontanny zapłonęły znicze. Pod hasłem „światło przeciw nienawiści” zebrali się ludzie, których na co dzień wiele różni, a jednak tego wieczoru postanowili być razem.

Taką samą wspólnotę utworzyli uczestnicy niedzielnego wiecu poparcia dla Jurka Owsiaka. Prezes Fundacji WOŚP w w pierwszym odruchu ogłosił rezygnację ze stanowiska, jednak w dniu pogrzebu Adamowicza ją zmienił. Pełni nadziei słubiczanie ponownie zebrali się przy fontannie, aby wyrazić swoje poparcie dla działań Owsiaka i całej orkiestry, która powinna grać do końca świata i jeden dzień dłużej.

Dodajmy, że zbiórka pieniędzy w trakcie tegorocznego słubckiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamknęła się pkaźną kwotą 113 580 złotych (red.).