Pogranicze Lubuskie nadal z Wami!

Idzie nowe. Witam się z Państwem w miejscu, w którym w poprzednim numerze pożegnał się dotychczasowy redaktor Robert Włodek. Mam zaszczyt zająć Jego miejsce i od tej pory pisać dla Państwa, służyć słowem i informacją. 13 lat na wydawniczym rynku to bardzo długi czas. Gazeta zawsze była blisko mieszkańców, lokalnych spraw i problemów. Wrosła na stałe w miejscowy krajobraz i nie pozostawała obojętna na sygnały płynące od Czytelników. Przyglądała się działaniom władz niekiedy je krytykując, ale też doceniając dobre decyzje. Wiadomo, że najlepiej byłoby pisać o samych pozytywnych wydarzeniach, jednak oczywiście nie jest to możliwe. Cieszę się, że będę mogła tę pracę, misję kontynuować. To dla mnie wyzwanie, ale także świetna możliwość rozwoju i nauki. Poprzeczka została przez poprzednika ustawiona wysoko, ale zamierzam sprostać temu zadaniu.

Jak możecie zauważyć gazeta niewiele się zmieniła jeśli chodzi o szatę graficzną. Pozostawiamy felieton i wiadomości z najmniejszych nawet miejscowości naszego regionu. Na łamach naszego czasopisma będziemy jak dotąd oddawać głos wszystkim, którym zależy na rozwoju i szeroko pojętym dobrobycie naszej małej Ojczyzny. Doceniamy przyzwyczajenie naszych Czytelników i nie zamierzamy wprowadzać rewolucyjnych zmian, choć oczywiście stawiamy na rozwój. Najbliższe miesiące będą czasem wytężonej pracy i poszukiwania nowych dróg. Chętnie dowiemy się, czego Wam, Czytelnikom brakuje w gazecie, bo Wy także jesteście jej współtwórcami.

Życie współczesnego świata w dużej części przenosi się do sieci internetowej. Nie miejcie jednak obaw Drodzy Czytelnicy. Nasze wydanie papierowe będzie z Wami nadal. Ponieważ jednak chcemy nadążać za nowymi technologiami, wkrótce ożyje także nasza strona internetowa. Cały czas czynna jest dla Was nasz redakcyjna skrzynka mailowa redakcja@pograniczelubuskie.pl. Zachęcamy do dzielenia się z nami tym co Was boli i co cieszy, czym chcecie się podzielić, na co warto zwrócić uwagę i o czym chcielibyście przeczytać.

Natalia Żwirek