GÓRZYCA Wspomogli WOŚP

“Pomaganie jest dziecinnie proste” – Pod takim hasłem sztab w Górzycy po raz kolejny przyłączył się do organizacji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mieszkańcy zagrali wspólnie dla dzieci małych i bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Wspólne orkiestrowe granie zgromadziło mieszkańców Górzycy i sąsiednich miejscowości.

Jako pierwsza wystąpiła uczennica ze Szkoły Podstawowej w Czarnowie , następnie najmłodsi   – przedszkolaki z Pracowni Edukacji Kulturalnej i Niepublicznego Przedszkola “Słoneczko” oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Górzycy. Występy przeplatane były układami tanecznymi dzieci ze Szkoły Tańca ,,Quest” w Kostrzynie nad Odrą. Główną atrakcją wieczoru okazał się wyjątkowy spektakl przy użyciu światła LEDshow i ognia FIREshow . Program zakończyła szalona zabawa przy porywającej muzyce Zumba Fitness. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli skorzystać z kreatywnych zajęć plastycznych na „wyspie malucha”.

W czasie trwania programu artystycznego można było odwiedzić stoiska gastronomiczne znajdujące się na holu Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich. Gminny Ośrodek Kultury przygotował pyszne pierogi, bigos, popcorn, słodką watę cukrową i ciepłe napoje. Natomiast Szkoła Podstawowa w Górzycy i Koło Gospodyń Wiejskich z Pamięcina raczyły zebranych pysznymi i kolorowymi słodkościami w postaci ciast, babeczek i ciasteczek. Swoje stoisko informacyjne przygotowali również NZOZ Medyk s.c. Państwo Małgorzata i Michał Przemyscy, na którym można było uzyskać porady zdrowotne, zmierzyć sobie ciśnienie krwi, poziom cukru oraz wykonać spirometrię.

Niesłabnącą od lat popularnością cieszyła się loteria fantowa ,,Serduszko szczęścia”, gdzie każdy z ponad sześciuset losów wygrywał. Stałym elementem finałów WOŚP jest licytacja gadżetów. W tym roku najwyższą cenę osiągnęły vouchery na rejs statkiem po Odrze, kolejny na zabiegi pielęgnacyjne w Instytucie Urody Beauty oraz na plenerową sesję zdjęciową. Uczestnicy licytacji chętnie rywalizowali o gadżety z logo WOŚP podarowane przez sztab Jurka Owsiaka.

Na koniec orkiestrowego grania nie zabrakło symbolicznego światełka do nieba. Dzięki otwartym sercom ludzi udało się zebrać 15 817,21 zł i 15euro  (red.).