Wkrótce Walentynki

Wkrótce Walentynki

A może na wesoło? Wkrótce Walentynki, a Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na nietypowy wieczór walentynkowy. Może być i romantycznie, i całkiem śmiesznie

Kto jeszcze nie ma planów na wieczór zakochanych, może go spędzić z Kabaretem Zachodnim. To grupa, którą tworzą: Tomasz Łupak, Janusz Pietruszka, Jarosław Marek Sobański oraz Karolina Kuras. Jak sami piszą o sobie “Kabaret Zachodni powstał prawie wczoraj”.

Czwórka artystów kabaretem zaczęła zajmować się jeszcze w poprzednim wieku. Dwudziestym – dla jasności. Mężczyźni tworzyli wtedy kabaret Słuchajcie, a babeczka współtworzyła formację Babeczki z rodzynkiem, ale to dawne dzieje – przedwczorajsze. Teraz w nowym, pełnym (obu płci) składzie ruszają w Polskę z nowa energia i nową nazwą.

Wywodzą się z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, gdzie cały czas działają. Pojawiali się na wszystkich ważnych festiwalach kabaretowych i w wielu widowiskach telewizyjnych. Program kabaretu Zachodniego składa się ze skeczy i piosenek. Charakteryzuje go kreowanie zaskakujących sytuacji: podryw na wózek z dzieckiem czy też niespodziewana wizyta Zygmunta Hajzera. Doświadczenie, talent aktorski i umiejętność wejścia w bezpośredni kontakt z widzem sprawiają, że Zachodni zajdzie Wam w głowy.

Spotkanie z kabaretem odbędzie się 14 lutego, a bilety w cenie 30 złotych można kupić w sekretariacie domu kultury (red.).