SŁUBICE Turniej połączony z festynem

Atrakcji nie brakowało

Na terenie Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego w Górzycy po raz kolejny odbył się Turniej Młodzików TORNEO LUBUSKIE o puchar dyrektora GBS Bank, organizowany w ramach Ogólnopolskiego Programu Piłkarski Laur

Zwycięzcą turnieju został zespół Celuloza Kostrzyn nad Odrą przed Polonią Słubice, trzecie miejsce zdobyła drużyna Football Academy Myślibórz.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Aleks Capar (Celuloza Kostrzyn nad Odrą), najlepszym bramkarzem Kacper Sidor (FA Myślibórz), a królem strzelców Bartosz Oprzalski (Polonia Słubice). Trenerem zwycięskiej drużyny jest Adrian Kłodawski (Celuloza Kostrzyn nad Odrą).
Turniejowi towarzyszył festyn dla dzieci pn. ,,Żegnamy wakacje”. Akademia Rowerowa z Jarocina zorganizowała miasteczko rowerowe wyposażone w drogi, przeszkody i znaki drogowe, na którym nawet trzyletnie dzieci mogły doskonalić swoje umiejętności i uczyć się zasad i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Animatorzy ze Świata Języków i Podróży LINGUALAND bawili dzieci wspólnymi tańcami i grami na świeżym powietrzu. Na ich buziach prócz uśmiechów gościły kolorowe malunki, inne cieszyły się z kolorowych tatuaży czy balonowych cudów. W słońcu latały różnych rozmiarów bańki mydlane. Na dzieci czekały również dwa dmuchańce i stoisko ze słodką watą cukrową, lodowymi napojami i popcornem.
Przyjechali także strażacy z OSP w Górzycy. Sam wóz strażacki stanowił nie lada atrakcje, dzieci mogły wsiąść za ,,kółko”, przymierzyć kask strażacki oraz zmierzyć się z wężem strażackim. Na sam koniec gorącą atmosferę ochłodziła kurtyna wodna.
Wszyscy uczestnicy turnieju i festynu mogli skosztować pysznych dań z grilla, bigosu, pajdy chleba ze smalcem, dostępnych na stoisku gastronomicznym firmy „Perlik”.
Był też Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. W tym specjalnym mobilnym punkcie poboru krwi, pod okiem doświadczonego personelu medycznego, swoją krew oddały aż 23 osoby.
IZABELA RODZIEWICZ