SŁUBICE Najlepsza drużyna dla gminy

Słubice zasługują na więcej!

Mariusz Dubacki przedstawił swoich kandydatów na radnych gminnych

Zaprezentował też program. – Stworzyli go sami mieszkańcy. Dlatego musimy te plany zrealizować – mówi kandydat na burmistrza miasta.

15 kandydatów komitetu wyborczego Słubice2018 poznaliśmy w połowie września. Są wśród nich doświadczeni samorządowcy, są przedsiębiorcy, nauczyciele, trenerzy. – To najlepsza drużyna do gminy. Będą dobrze reprezentować interesy mieszkańców, rozwiązywać ich codzienne problemy – mówił lider komitetu. Pełną listę kandydatów na radnych publikujemy obok.
Program drużyny Dubackiego stworzyli sami mieszkańcy. – To zupełna nowość w Słubicach. Program wyborczy nie był tworzony w zaciszu politycznych gabinetów, ale przez samych mieszkańców. Około 700 osób wypełniło specjalną ankietę programową i na tej podstawie stworzyliśmy Program Rozwoju Gminy Słubice. Pomogła także Mapa Potrzeb Słubic, na której mieszkańcy zaznaczali problemy do rozwiązania – mówi kandydat.
Co więc jest dla mieszkańców najważniejsze? Zdecydowanie obwodnica, a właściwie jej brak. – Potrzeba realizacji tej inwestycji miała zdecydowanie najwięcej wskazać osób, które wypełniły ankietę programową. Wiemy dlaczego naszej obwodnicy nie ma w rządowych programach. Mamy zdiagnozowany problem i szczegółowy plan działań, które mają zmienić ten niekorzystny stan rzeczy. Chodzi przede wszystkim o partnerską współpracę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Tego dziś najbardziej brakuje – mówi Mariusz Dubacki.
Co jeszcze? – Gminne placówki oświatowe dla najmłodszych, czyli żłobek i przedszkola muszą być dostosowane do potrzeb dzieci. Ale organizacja och pracy musi być dostosowana także do potrzeb rodziców. Dlatego zdecydowanie zapowiadam, że jeśli zaufacie Państwo naszej drużynie, letnie dyżury w gminnych przedszkolach zostaną przywrócone – przekonuje kandydat na burmistrza.
Dla kandydatów KWW Słubice2018 ważna jest także reforma polityki mieszkaniowej. Zapowiadają likwidację Zakładu Administracji Mieniem Komunalnym. Kandydat na burmistrza obiecuje też rozwiązanie problemu braku wiat śmietnikowych przy wielu wspólnotach mieszkaniowych oraz likwidację dzikich wysypisk śmieci na terenie gminy. – No i na koniec basen. Wszyscy go chcemy. Dlatego do tej inwestycji podejdziemy profesjonalnie. Już wcześniej zapowiadaliśmy, że po wyborach przedstawimy analizę, którą roboczo nazwaliśmy Mapą Drogową Słubickiego Basenu. To trudny temat, ale mieszkańcy zasługują na tę inwestycję – tłumaczy M. Dubacki (red.).

Kandydaci KWW Słubice 2018 do Rady Miasta w Słubicach:

Okręg nr 1: Stanisława Nowak
Okręg nr 2: Krzysztof Umiński
Okręg nr 3: Marek Półtorak
Okręg nr 4: Krystyna Baczyńska
Okręg nr 5: Grażyna Panecka
Okręg nr 6: Alicja Pietrzyk
Okręg nr 7: Marek Hoffmann
Okręg nr 8: Łukasz Ryszczuk
Okręg nr 9: Janusz Szuba
Okręg nr 10: Bożena Smoleńska
Okręg nr 11: Wojciech Przekoracki
Okręg nr 12: Renata Majko
Okręg nr 13: Anna Samulewicz
Okręg nr 14: Anna Ginter
Okręg nr 15: Wiesław Jaworski