SŁUBICE Czytelnia na tarasie biblioteki

Lektura na świeżym powietrzu

Biblioteka słubicka stara się sprostać oczekiwaniom mieszkańców, swoich czytelników i użytkowników. Chce tworzyć przyjazną przestrzeń dla tych, którzy ją odwiedzają

W związku z tym biblioteka rozpoczęła kolejny etap modernizacji, tym razem przyszedł czas na taras. Na ten cel przyznano dotację celową z lokalnego samorządu w wysokości 60 tys. zł.
Do tej pory wykonano częściowe zadaszenie nad tarasem, z aluminium i poliwęglanu. Wkrótce zamontowane zostaną również automatyczne żaluzje fasadowe, które będą chronić od wiatru i nadmiaru ciepła.
Już teraz można korzystać z tarasu Letniej Czytelni, zasiąść w wygodnych fotelach z kolorowymi poduszkami i kocykami. W zaciszu, wśród zieleni poczytać gazetę, książkę.
Na tarasie można również bezpłatnie i bez limitu korzystać z Internetu dzięki wi-fi.
Kolejnymi etapami modernizacji będą remont i naprawa tarasu, prace ogrodnicze, czyli równanie terenu i nasadzenia. Przy tarasie powstanie piękny ogród biblioteczny wraz z czytelnią. To miejsce ma służyć czytelnikom i użytkownikom słubickiej biblioteki. Będzie można odpocząć tu na leżakach, hamakach, z książką lub gazetą w ręku, wypić kawę, zjeść ciastko, a wszystko to w otoczeniu zieleni, kwiatów, w promieniach słońca lub w cieniu drzew. Działania te upiększą nie tylko teren przy książnicy, ale także tę część miasta. Będzie ładniej i przyjemniej. Zakończenie prac modernizacyjnych przy bibliotece przewidywane jest na wiosnę przyszłego roku.
A już teraz słubicka biblioteka serdecznie zaprasza do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i skorzystania z Letniej Czytelni.
Zespół BPMiG