RZEPIN Wielkie wyróżnienie dla gminy!

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego odbyła się u nas!

3 września w Rzepinie miała miejsce Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019! Uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele pw. św. Katarzyny, później nastąpił przemarsz ulicami miasta do szkoły z towarzyszeniem Orkiestry Wojskowej z Żagania. Uroczysty apel odbył się o godz. 11.00 w szkolnej hali widowiskowo-sportowej

Na inaugurację przybyło bardzo wielu gości. Do Rzepina przyjechali: wojewoda lubuski Władysław Dajczak, Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa, biskup Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Tadeusz Lityński, dowódcy i szefowie służb mundurowych – wojska, policji straży pożarnej, straży granicznej, służby celnej oraz radni i przedstawiciele jednostek organizacyjnych z naszego regionu.
Swoje pierwsze w życiu uczniowskie ślubowanie złożyły dzieci klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej. W podróż po wiedzę zabiorą je wychowawczynie: Martyna Malinowska, Bogumiła Błaszczykiewicz oraz Karolina Komar-Żebrowska wraz z Agnieszką Kołodzińską.
Wszystkim uczniom życzymy w tym roku szkolnym samych radości ze zdobywania wiedzy i rozwoju własnych umiejętności, a nauczycielom wytrwałości i osobistej satysfakcji (red.).