RZEPIN Jezioro Długie biło rekordy popularności!

Inwestycje, które cieszą mieszkańców

Z roku na rok poprawiana jest jakość dostępnej infrastruktury przy Jeziorze Długim w Rzepinie. Poprzedni rok to montaż ławek i koszy, zakup wieży dla ratownika, stołów rekreacyjnych, zakup przebieralni i deszczownicy

Jednak największą inwestycją nad jeziorem w 2017 roku był zakup wodnego placu zabaw, który okazał się strzałem w dziesiątkę, przynosząc wszystkim korzystającym godziny niezapomnianej rozrywki. Wszystkie inwestycje dotyczące jeziora są kolejnymi etapami konsekwentnie realizowanego planu zmiany oblicza miejskiego kąpieliska. Co zmieniło się w tym roku?
Rozbudowany został wodny plac zabaw o boisko do piłki siatkowej. Powstał ponad dwudziestometrowy pływający pomost, zabudowane zostały tarasy oraz prowadzące do nich schody, które zyskały bezpieczną i estetyczną balustradę. Przekazany również został plac budowy dla wykonawcy, który z końcem sezonu kąpielowego rozpocznie budowę ścieżki pieszej wokół jeziora, wyremontuje główną drogę dojazdową oraz wybrukuje plac parkingowy. Pierwsze prace związane z przygotowaniem placu budowy oraz dostawą materiałów są już realizowane.
Biorąc pod uwagę frekwencję podczas bieżącego sezonu kąpielowego jesteśmy przekonani, że tego typu inwestycje, poprawiające jakość i bezpieczeństwo wypoczynku w Puszczy Rzepińskiej, są bardzo potrzebne mieszkańcom gminy. Plany na przyszłość? Punkt gastronomiczny, utworzenie „zielonej strefy” czyli pola namiotowego, placu zabaw i siłowni zewnętrznej, budowa oświetlenia oraz rozbudowa pomostu (red.).