RZEPIN Bardzo ważna inwestycja

Niech się mury pną do góry!

Budowa żłobka, który powstaje przy Przedszkolu na ul. Elizy Orzeszkowej w Rzepinie, to bardzo ważne zadanie inwestycyjne gminy

Realizowane jest w ramach projektu „Przebudowa i rozbudowa o żłobek Przedszkola Samorządowego nr 3 Jarzębinka w Rzepinie” w systemie zaprojektuj i wybuduj. Pierwsze roboty budowlane rozpoczęły się pod koniec lipca, a dziś widać, że inwestycja idzie pełną parą. Ściany są już prawie gotowe, w kolejnym etapie montowana będzie więźba dachowa oraz prowadzone prace instalacyjne.
Do zakończenia inwestycji pozostało jeszcze wiele prac, ponieważ żłobek zgodnie z podpisaną umową ma być gotowy do końca listopada br. Prace postępują z dnia na dzień i choć jeszcze nie tak dawno teren został udostępniony wykonawcy inwestycji, dziś widać, w jakim szybkim tempie powstaje budynek.
Obiekt przeznaczony będzie dla 30 najmłodszych dzieci w wieku 1-3 lat, podzielonych na dwie grupy wiekowe. Sala dla dzieci młodszych dodatkowo podzielona będzie na część sypialnianą, która może być zamykana za pomocą ścian przesuwnych. Bezpośrednio przy każdej z sal znajdować się będzie łazienka dla dzieci z urządzeniami przystosowanymi do ich wieku. Budynek będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.
Zgodnie z podpisaną umową z wykonawcą inwestycji budowa nowego żłobka kosztować będzie 1 621 140 złotych. Dofinansowanie w wysokości 612 000 złotych zostało przyznane w ramach rządowego programu Maluch + (red.).