KRZESZYCE Podziękowali rolnikom

Jak dawniej bywało

Tak brzmiało hasło tegorocznej Krzeszyckiej Jesieni

Wystawa odbyła się 9 września na stadionie piłkarskim w Krzeszycach i zgromadziła wystawców z całego województwa lubuskiego.

Organizatorem wystawy rolniczej był Urząd Gminy w Krzeszycach. Honorowy patronat nad imprezą objęli: wojewoda Władysław Dajczak oraz urząd marszałkowski. Wystawa rolnicza została sfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Imprezę zainicjował korowód dożynkowy prowadzony przez zespół Rudniczanka i starostów: Marzenę Rusin oraz Dariusza Galanta. Następnie odbyła się msza polowa celebrowana przez proboszcza parafii im. Antoniego z Padwy w Krzeszycach, ks. Jarosława Leśnego.
Uroczystego powitania i dzielenia chlebem dokonał wójt Stanisław Peczjkaitis. Wśród zaproszonych gości byli: przewodniczący Rady Powiatu Sulęcińskiego Tadeusz Dąbroś, przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Dominiczak, wiceprzewodniczący Rady Gminy Krzeszyce Zbigniew Nowicki, dyrektor Biura Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu „Pro Euro Viadrina’’ Krzysztof Szydłak, kierownik biura powiatowego ARiMR w Sulęcinie Zenon Fabianowicz oraz przedstawiciel urzędu wojewódzkiego Bogdan Trzpis, który w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego i wojewody Władysław Dajczaka odczytał list skierowany do rolników i organizatorów Krzeszyckiej Jesieni.
Po uroczystym powitaniu prezes Okręgowego Polskiego Związku Wędkarskiego Jan Włodarczyk wręczył sztandar dla przedstawicieli Koła Wędkarskiego w Krzeszycach, co jest ukoronowaniem wieloletniej działalności tego koła. Później przyszedł czas na występy lokalnych artystów. Na scenie zaprezentowali się wychowankowie Przedszkola Gminnego im. Kubusia Puchatka, Szkoły Podstawowej w Krzeszycach i Kołczynie, a także grupa taneczna Mini-Dance, Zespół Rudniczanka, Chór Postomia oraz Jadwiga Puchała. Podczas występów odbyło się też podsumowanie konkursu internetowego zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszycach, którego celem była promocja Krzeszyckiej Jesieni.
Następnie przyszedł czas na drużynowe konkursy sportowe i sprawnościowe oraz pokaz sztuk walki taekwondo prowadzony przez klub sportowy Dragon i UKS Żak. Oprócz atrakcji artystycznych i sportowych każdy uczestnik festynu mógł odwiedzić wiele stoisk. Dużym zainteresowaniem cieszyło się przenośne stanowisko zaprzyjaźnionego Radia Plus, które przygotowało szereg konkursów dla słuchaczy tego radia, ale także uczestników Krzeszyckiej Jesieni.
Nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Oprócz animacji przygotowanych przez GBS w Krzeszycach najmłodsi mogli bawić się w wesołym miasteczku.
Na wystawę przyjechał Krwiobus, w którym mieszkańcy mogli oddać krew. Akcja ta okazała się sporym sukcesem, gdyż oddano ponad 30 litrów cennej krwi.
Po ogłoszeniu wyników konkursów przyszedł czas na występy gwiazd. Kabaret Kałasznikof zebrał bardzo wiele braw i owacji. Kumulacją wieczoru był występ zespołu BIG -CYC. Koncert zgromadził wiele fanów z terenu całego województwa, a po nim można było bawić się przy muzyce Dj B White (red.).