GÓRZYCA Historyczny festyn z atrakcjami

Łączy nas historia

To była trzecia edycja tego popularnego wydarzenia

1 września, po raz trzeci, mieszkańcy gminy Górzyca spotkali się na festynie pn. „Łączy nas historia…”. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: wójt Robert Stolarski i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Małgorzata Gniewczyńska, którzy powitali zaproszonych gości i zgromadzonych mieszkańców.

W ramach bloku artystycznego mieszkańcy usłyszeli m.in. koncert Lubuskiego Kwartetu Filharmonii Zielonogórskiej, który przeplatany był występami Zespołu Tanecznego ,,Pasjonata” z Drezdenka, pod kierownictwem studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku Krystyny Żak.
W ramach bloku historycznego mieszkańcy zapoznali się z wyjątkową lekcją historii pt. ,,Z wizytą u sąsiadów – trudna historia Sonnenburga” autorstwa kustosz Muzeum Martyrologii w Słońsku Dominiki Piotrowskiej-Kuipers, a zaraz po niej byli świadkami koncertu patriotycznego pt. ,,Chrzest 966. Źródło” w wykonaniu aktorów z Polskiego Teatru Historii. Była to muzyczna opowieść o najważniejszych wydarzeniach z historii Polski.
W bloku rozrywkowym doskonałą dawkę muzycznej energii przygotował zespół Disco Polo Show. Był to dwugodzinny blok coverowy z hitami największych gwiazd: zespołów Akcent, Boys, Mig, Power Play, Classic i wielu innych. Do wspólnej zabawy pod chmurką zaprosił Dj Dawid.
Na wszystkich, którzy zechcieli poznać tajniki naczyń toczonych ręcznie na kole garncarskim czekało stoisko garncarskie, dzieci mogły pokulać się w dmuchanych kulach, skorzystać ze strzelnicy, suchego basenu z piłeczkami, szaleć do woli na zjeżdżalni, skakalni i dmuchanych placach zabaw, wśród których znajdował się dmuchaniec ,,plac budowy” ufundowany przez sołtysa i Radę Sołecką wsi Górzyca. Kolejną atrakcją była możliwość skorzystania z kreatywnej wyspy malucha, w której pod bacznym okiem instruktora GOK dzieci mogły sprawdzić swoje zdolności manualne samodzielnie malując, kolorując i wycinając swoje arcydzieła.
Było też stoisko dedykowane specjalnie dla najmłodszych uczestników festynu: z kolorowymi balonami, różnego rodzaju zabawkami oraz słodką watą cukrową, stoisko ze smakołykami domowej kuchni przygotowane przez Koło Gospodyń z Pamięcina oraz stoisko gastronomiczne. Gminny Ośrodek Kultury przygotował tradycyjnie loterię fantową, w której każdy mógł spróbować swojego szczęścia, a zakupiony los był dodatkowo szansą na nagrodę niespodziankę.
Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy składa podziękowania za pomoc rzeczową i finansową sponsorom, pragnie wyrazić swą wdzięczność za wsparcie udzielone przez wszystkie firmy, instytucje i osoby prywatne.
IZABELA RODZIEWICZ
WIOLETTA SITKO-WRÓTNIAK