CYBINKA Gminne święto plonów

Podziękowaliśmy rolnikom

Mieszkańcy gminy oraz goście bawili się na Dożynkach Gminnych w Bieganowie

Ceremoniał rozpoczął się mszą odprawioną w intencji rolników w kościele parafialnym w Cybince.

Następnie barwnym korowodem dożynkowym, zgromadzeni przeszli na plac w Bieganowie, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Uczestnicy korowodu podziwiali dekoracje dożynkowe wykonane przez mieszkańców Cybinki i Bieganowa oraz pracowników jednostek organizacyjnych gminy. Te słomiane cuda wspaniale oddawały klimat tego wydarzenia.
Oficjalnego otwarcia dożynek dokonali: burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk, przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Śliwińska, prezes spółki Agro Bieganów Zygmunt Jodko, sołtys Bieganowa Patryk Rudziński, proboszcz parafii Białków Krzysztof Sudziński oraz starosta i starościna dożynek – Andrzej Taryma i Jadwiga Paszkiewicz. Jak przystało na gospodarza burmistrz podziękował rolnikom za owoce ich pracy oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację święta i życzył dobrej zabawy. Następnie gospodarze tradycyjnie podzielili chleb wśród zgromadzonych na placu.
Podczas dożynek rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Komisja oceniająca wieńce przyznała pierwsze miejsce dla Towarzystwa Miłośników Polesia i Białkowa, drugie miejsce dla Barbary Gawrońskiej z Kłopotu. Miejsce trzecie ex aequo zajęły: Aleksandra Blatkiewicz z Maczkowa i Danuta Łączkowska z Grzmiącej.
Wieczorną część dożynek wypełniły występy gwiazd. Na scenie zaprezentował się Zespół Casanova, Lisowski Sławek, Endrju, Shantel. Największą gwiazdą wieczoru był Zespół FUN FACTORY. Na ich występ czekali nie tylko mieszkańcy gminy, ale również wiele osób z odległych miejscowości. Zespół zaśpiewał swoje największe przeboje m.in. „I Wanna Be With You”.
Publiczność świetnie bawiła się w rytmie tanecznych przebojów. Na gości czekało zaplecze gastronomiczne. Było też miejsce do zabawy dla dzieci, które chętnie wykorzystywały nadmiar energii na dmuchanych zamkach i podziwiały zwierzęta przywiezione z Zagrody Leśnej z Radzikowa.
Organizatorzy dziękują wszystkim instytucjom, organizacjom i osobom, które włączyły się w przygotowanie tego wspaniałego święta, za zaangażowanie i pomoc. Szczególne podziękowania kierują w stronę mieszkańców Cybinki i Bieganowa oraz jednostek organizacyjnych gminy za wykonane dekoracje dożynkowe.
Wszystkim rolnikom składamy podziękowania i życzymy aby najbliższy rok przyniósł wiele radości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy (red.).