RZEPIN Wakacje z MDK

Każdy znalazł coś dla siebie

Miejski Dom Kultury w Rzepinie w okresie wakacyjnym przygotował dla najmłodszych dzieci, ale i też dla tych ciut starszych, szereg atrakcyjnych zajęć i warsztatów

W lipcu zostały zorganizowane plenerowe zajęcia w Gajcu, których przewodnim motywem były tropiki. Miało być kolorowo, słonecznie, owocowo i właśnie tak było, pomimo niesprzyjającej aury.
Podczas zajęć dzieci wykonały hawajskie naszyjniki i wianki oraz tatuaże.
Kolejne warsztaty to zajęcia z origami, czyli sztuki składania z papieru, której uczył Sławomir Kozłowski z Zielonej Góry, członek Polskiego Towarzystwa Origami. Dodatkową atrakcją tego spotkania było twistowanie, czyli skręcanie z podłużnych balonów zabawnych form np. piesków, mieczy itp.
4 lipca odbyły się warsztaty szkła artystycznego – fusing. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych. Młodsza grupa dzieci wykonała szklane witrażyki, a starsza magnesy, zawieszki, kolczyki. Warsztaty poprowadziła artystka z Zielonej Góry – Olga Basole.
Afrykańska wioska to kolejny plenerowy wyjazd zorganizowany 17 lipca, tym razem do Starościna. Uczestnicy zajęć wykonali afrykański plemienny makijaż, naszyjniki, bransolety, w które się później przyozdobili, co sprawiło, że mogli poczuć się na chwilę jak prawdziwi rdzenni mieszkańcy Czarnego Lądu.
8 lipca w środowe popołudnie na deskach sceny MDK wystąpili aktorzy Teatru Trójkąt z Zielonej Góry z autorskim przedstawieniem pt. “Wielka Tajemnica”. Natomiast w sierpniu do MDK zawitał pan Magiczny, który przedstawił dzieciom czarujący POKAZ MAGII.
Nowością wakacyjną w tym sezonie były organizowane familijne seanse „Kina na leżakach”, które cieszyły się sporym zainteresowaniem (red.).