RZEPIN Otwarty turniej tenisa ziemnego puchar burmistrza

Jubileuszowe zmagania

W lipcu 2003 roku na nowo wybudowanym wówczas korcie ziemnym w Starościnie miał miejsce I Otwarty turniej tenisa ziemnego o puchar burmistrza Rzepina. Nie wiadomo kiedy minęło kilka lat i w dniach 2-5 lipca na obiekcie rzepińskiego Orlika doczekaliśmy się już 15-tej edycji tych zmagań

W pierwszych turniejach o puchar burmistrza Rzepina rywalizowali ze sobą jedynie mężczyźni. Obecnie rozgrywki toczą się także w kategoriach przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i kobiet.
W tegorocznym turnieju udział wzięło 25 zawodniczek i zawodników. Szczególnie cieszy powiększająca się z roku na rok frekwencja wśród uczestników turnieju oraz ilość publiczności oklaskującej zmagania tenisistów. Warto także zaznaczyć, że udział w turnieju stał się atrakcyjny nie tylko dla mieszkańców miasta, ale uczestniczą w nim również tenisiści z innych miejscowości, czasem leżących na mapie daleko od Rzepina.
Gorące podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu turnieju należą się rzepińskiej młodzieży, w szczególności Karolowi Jędrzejewskiemu, który z zaangażowaniem przygotował i sędziował mecze grupy młodszej.
Na zakończenie turnieju burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis, gratulując i życząc dalszych sukcesów, wręczył uczestnikom medale, a najlepszym w poszczególnych kategoriach puchary.
Turniej po raz 15 zorganizował i przeprowadził Henryk Dobrowolski (red.).