KRZESZYCE Wakacje w bibliotece

Nikt nie narzekał na nudę

Wakacyjne zajęcia z dziećmi w krzeszyckiej bibliotece upłynęły kreatywnie i na wesoło

Uczestnicy zajęć stworzyli pamiątkę z wakacji: „pejzaż zamknięty w butelce”, czy owocowy brelok. Mieli też za zadanie stworzyć okładki do książki nawiązującej do wysłuchanej opowieści, z cyklu Kamishibai pt. „Groszek”.
Środę dzieci spędziły w afrykańskim klimacie, tworząc niepowtarzalne ozdoby na szyje, z różnego rodzaju skrawków, wycinków i bibuły, a równie niecodziennego smaku dla podniebienia, nadała egzotyczna sałatka wieloowocowa. Dopełnieniem spotkania była lektura bajki pod tytułem „Mój przyjaciel Kemushi”, po której odbyła się rozmowa na temat cyklu życia. Nie obyło się bez zabaw ruchowych zaczerpniętych z techniki Weroniki Scherbone, jak i zabaw z chustą Klanza.
Czwartkowe zajęcia nawiązywały do panoramy Krzeszyc. Dzieci mogły wczuć się w rolę małych architektów i przebudować swoją miejscowość. Maski wykopaliskowe były kolejnym zadaniem czwartkowego spotkania, a wykonane były częściowo z recyklingu. Uczestnicy zajęć pożegnali się czytanką pt. „Czułość”, która ponownie nawiązywała do przemian zachodzących w życiu różnych gatunków żyjących na ziemi. Nie zabrakło oczywiście zabaw ruchowo-rozwijających.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do biblioteki (red.).