KRZESZYCE II wyścig Doliną Postomii

Tłumy na starcie

22 lipca w scenerii malowniczych krajobrazów w krzeszyckich lasach odbył się II wyścig Doliną Postomii. Impreza odbyła się w ramach Zachodniej Ligi MTB i zgromadziła prawie 290 uczestników z terenu całej Polski

Wyścig Doliną Postomii organizowany był przez KS Active Life, gminę Krzeszyce i Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszycach. Celem imprezy była popularyzacja kolarstwa górskiego i turystyki rowerowej, propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz promowanie regionalnych szlaków i miejscowości turystycznych.
Uroczystego otwarcia imprezy dokonali radny gminy Krzeszyce Dawid Hendzel, p.o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszycach oraz radny powiatu Franciszek Jamniuk.
Uczestnicy wyścigu mieli do pokonania trzy dystanse: PO – 13km , Mini- 27km , Mega – 54 km. W kategorii OPEN mężczyzn wygrał Marco Hantschel, drugi był Przemysław Burzych, a trzeci Piotr Jarmużewski.
Szczególne podziękowania organizatorzy składają wszystkim zaangażowanym w organizację II edycji wyścigu Doliną Postomii, sponsorom, firmom, instytucjom, a także Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeszycach za zabezpieczenie imprezy. Sebastianowi Wożniakowi za przygotowanie trasy.
Podziękowania także dla wolontariuszy z Pogoni Krzeszyce i pań ze Strefy Aktywności Rozmaitej SAR w Krzeszycach (red.).