CYBINKA Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

Dla dzieci i uczniów

Podczas dwóch miesięcy, kiedy w placówkach nie odbywają się lekcje, wakacyjne remonty idą pełną parą. Wszystkie muszą zakończyć się przed 1 września, zanim do szkół powrócą dzieci oraz nauczyciele

W Szkole Podstawowej w Białkowie trwają prace przy drugim etapie wymiany pokrycia dachowego. Jest to kontynuacja prac rozpoczętych w 2017 roku. W ramach zadania zostanie wykonany remont dachu w zakresie elewacji tylnej i bocznej, a także elewacja południowa – połać dachu przy dobudówce. Na remont dachu z budżetu gminy zostało przeznaczone ponad 149 tys. zł.
W Zespole Szkół w Cybince wymieniona została wewnętrzna instalacja hydrantowa. Wymieniono oprawy oświetleniowe w trzech klasach oraz oprawy oświetlenia ewakuacyjnego na hali sportowej. Przebudowano oświetlenie zewnętrzne na terenie wokół szkoły, gdzie również trwa rozbiórka komina nieczynnej kotłowni. Łącznie prace pochłonęły ponad 104 tys. zł. Wewnątrz budynku, na korytarzach pojawiły się nowe szafki. Każdy uczeń będzie posiadał własne miejsce na przechowywanie swoich osobistych rzeczy i przyborów potrzebnych w szkole. Szafki zostały zakupione ze środków Rady Rodziców i budżetu gminy.
Bajkowe Przedszkole w Cybince zostało wyposażone w nowe meble kuchenne. Obecnie epika remontowa wykonuje modernizację pomieszczeń zmywalni i kuchni. Koszt przeprowadzanego remontu to około 13 tys. zł. W placówce wymieniono także instalację elektryczną i oprawy oświetleniowe we wszystkich pomieszczeniach. Łącznie na wymianę instalacji elektrycznej i opraw oświetleniowych w Zespole Szkół i Przedszkolu w Cybince gmina przeznaczyła prawie 84 tys. zł (red.).