RZEPIN Wakacje w MDK

Atrakcji nie brakuje

Początek wakacji w Miejskim Domu Kultury w Rzepinie obfitował w ciekawe zajęcia plastyczne zrealizowane w ramach polsko-niemieckiego projektu pn. „Widokówka z Puszczy Rzepińskiej”

Ich uczestnicy mieli okazję, pod okiem trenerów-artystów przebywających w Rzepinie na plenerze malarskim, zapoznać się m. in. z techniką malarstwa na jedwabiu. Zajęcia poprowadziła łagowska artystka Alla Trofimenkova-Herrmann. Tajniki rysunku suchą pastelą młodym artystom zdradzały Barbara Pingot z Zielonej Góry oraz Julika Matuszak z Baczyny. Tematem prac stały się tropikalne ptaki w młodszej grupie i tropikalne owoce w starszej.
Kolejnym punktem zajęć był polsko-niemiecki plener malarski w Nowym Młynie, w którym wzięło udział ponad 50 osób. Młodzi artyści z Rzepina, w tym grupka młodzieży z Hoppegarten, po spacerze ścieżką edukacyjną „Bobrowym Szlakiem”, wspólnie podjęli temat „Co w puszczy piszczy”. Opiekę artystyczną sprawowali artyści z Polski i Niemiec.
Kolejnymi atrakcjami czekającymi na dzieci i młodzież w MDK w Rzepinie były warsztaty origami oraz szkła artystycznego.
Podczas tegorocznych wakacji działa również wakacyjne kino dla dzieci, kino na leżakach oraz odbywają się liczne spektakle.