KRZESZYCE Potrójne świętowanie

Uczta dla ducha

Wakacje już w toku. Krzeszyczanie wypoczywają. Mamy nadzieję, że pamiętają jeszcze czerwcowe wydarzenia. A działo się naprawdę sporo…

3 czerwca był nie lada ucztą dla wszystkich amatorów muzyki. Tego dnia miały miejsce, drugie już, Spotkania Chóralne “Zaśpiewaj mi, Mamo”, zorganizowane przez Chór Postomia, pod kierownictwem Małgorzaty Grancewicz, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Krzeszycach.
W przeglądzie, poza gospodarzami, wzięły udział zespoły z okolicznych miejscowości: Bogdańca, Witnicy, Glisna, Ośna, Rudnicy. Wystąpili też soliści: uczniowie pani Małgorzaty, a także dwie gwiazdy, które swoim występem ujęły nawet najtwardsze serca: Chór Kameralny Adoramus ze Słubic oraz Chór Raduga z Baranowicz na Białorusi.
Całe wydarzenie rozpoczęło się mszą w kościele parafialnym, z niezwykłą oprawą muzyczną. Organistę wsparły dwa chóry – białoruski oraz krzeszycki. Po naborzeństwie uczestnicy spotkania udali się korowodem na Plac Danuty Siedzikówny-Inki, gdzie odbywać się miała impreza główna.
Zainteresowani mogli wziąć udział w prelekcji nt. znaczenia muzyki w ogólnym rozwoju dziecka, prowadzonej przez dr Barbarę Weiser – muzykoterapeutkę, pedagoga i dyrygentkę Chóru Adoramus. Kolejnym punktem programu były prezentacje zespołów i chórów. Śpiewano przede wszystkim kołysanki, piosenki znane z czasów dzieciństwa, nie zabrakło też miejsca na tradycyjne przyśpiewki.
Na zakończenie wystąpiły gwiazdy wieczoru: Chór Raduga – hipnotyzując publiczność nastrojowymi białoruskimi pieśniami oraz Chór Adoramus, który zauroczył wszystkich pięknymi utworami z najdalszych zakątków świata.
Wspaniała pogoda, niesamowity klimat, nastrój radości i swobody, piękna muzyka. Okazją były wspólne obchody Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz święta Krzeszyc (red.).