CYBINKA Powstaną dwie siłownie!

Będzie gdzie ćwiczyć

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek. W budynku hali sportowej Zespołu Szkół w Cybince powstaną dwie siłownie wyposażone w urządzenia do ćwiczeń!

Koszt sportowej inwestycji to niemal 200 tys. zł. Gmina pozyskała na ten cel 100 proc. dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Było to możliwe dzięki porozumieniu zawartemu w 2017 roku pomiędzy burmistrzem Cybinki a przedstawicielami zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego „Perła Cybinka”.
W ramach dofinansowania powstaną dwie siłownie: damska i męska. Sala damska zostanie wyposażona m.in. w bieżnie elektryczne, orbitreki, rowery poziome i spinningowe. Siłownia dla mężczyzn zostanie zaopatrzona w wyciąg bramowy, ławkę ze stojakami olimpijskimi płaską, ławki skośne, regulowane, modlitewnik, ławkę do ćwiczenia mięśni brzucha, gryf olimpijski i łamany, obciążenia olimpijskie, hantle gumowane, wyciąg górny i dolny.
Projekt pn. “Przebudowa pomieszczeń hali sportowej w Cybince z przeznaczeniem na cele rekreacyjne w tym siłownię”, zostanie zrealizowany dzięki pożyczce udzielonej z budżetu Gminy Cybinka (red.).