CYBINKA Maraton MTB w Bieganowie

Profesjonalne ściganie

17 czerwca w Bieganowie odbyła się największa rowerowa impreza w gminie Cybinka – Maraton MTB 2018, zorganizowany w ramach Zachodniej Ligi MTB. Zawody przygotowała gmina Cybinka wspólnie z KS Active Life. Maraton połączony został z festynem rowerowym dla dzieci, którego organizatorem było Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju Pro-Eko

Ciekawa trasa, wartościowe nagrody i wyjątkowy klimat przyciągnęły zawodników z różnych stron Polski. Maraton podzielony był na dystans MEGA, P3, P4 – 4 x 14 km, MINI, P2 – 2 x 14 km, P0, P1 – 14 km. Dzieci natomiast wystartowały w pięciu kategoriach biegowych i nagrodzone zostały dyplomami, medalami i czapeczką.
W kategorii Mega kobiet najlepszą zawodniczką gminy Cybinka została Małgorzata Gryszczuk, w kategorii Mini kobiet wygrała Kamila Bondaryk, w kategorii Mega mężczyzn najlepszym zawodnikiem został Marek Łozowski, a w kategorii Mini mężczyzn Amadeusz Rudziński. Wszyscy otrzymali od burmistrza Marka Kołodziejczyka specjalne puchary.
Podczas festynu o zaplecze kulinarne zadbała Rada Rodziców Zespołu Szkół w Cybince, wspólnie ze Stowarzyszeniem Kobiet Wiejskich z Grzmiącej.
Wszystkim osobom, instytucjom, organizacjom oraz darczyńcom, którzy przyczynili się do zorganizowania tak wspaniałej imprezy organizatorzy serdecznie dziękują. Zwycięzcom gratulują i życzą kolejnych sukcesów i satysfakcji z każdego przejechanego kilometra.
Współorganizatorami zawodów i festynu byli: Zakład Usług Komunalnych Cybinka Sp. z o.o., Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Cybince, Ośrodek Pomocy Społecznej w Cybince, Sołectwo Bieganów, Zespół Szkół w Cybince, Środowiskowy Dom Samopomocy pod Słońcem w Bieganowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna z terenu gminy Cybinka.
Sponsorami maratonu byli: AGRO Bieganów, Usługi Prac Ziemnych Stanisław Gocki, Krzysztof Habiera KH Projekt, WIME Usługi Budowlane Sp. z o.o., PROFIPROJEKT Jakrzewski i Wspólnicy, Biuro Ekspertyz i Rozwoju Gospodarczego, Zakład Usług Transportowych Andrzej i Marek Łozowski, Samulski Michał Cyber Net, ROTRANS Cybinka, Kozera-Invest S.C. Grzegorz Kozera-Patryk Kozera.
Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do nadleśniczego Krzysztofa Tomczaka i pracowników Nadleśnictwa Cybinka, za udostępnienie terenów leśnych i pomoc w wytyczaniu trasy zawodów, dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Cybinka, Komendy Powiatowej Policji w Słubicach oraz AMG Cybinka Team (red.).