SŁUBICE Przygotowania do wyborów

Budujemy wspólny program!

Każdy może być współtwórcą Programu Rozwoju Gminy Słubice

Wystarczy wypełnić specjalną ankietę. To pomysł Mariusza Dubackiego, który zapowiedział, że w najbliższych wyborach samorządowych będzie ubiegał się o stanowisko burmistrza.

Zainteresowanie udziałem w tworzeniu programu dla Słubic jest całkiem spore. – Na ten moment mamy wypełnionych ponad 400 ankiet. Cały czas spływają koleje i na bieżącą są poddawane analizie – mówi Mariusz Dubacki. Dzięki temu wiadomo już, co dla mieszkańców jest najważniejsze. – Dziś mogę powiedzieć, że bezwzględnym priorytetem dla mieszkańców jest budowa obwodnicy miasta. Żadne z pytań nie ma tak wielu wskazać – precyzuje przyszły kandydat na burmistrza.
Dużym zainteresowaniem słubiczan cieszy się także Mapa Potrzeb Słubic, czyli specjalna aplikacja komputerowa z mapą gminy, w której znacznikami i opisem można będzie wskazać np. dzikie wysypiska śmieci, niewłaściwie oznakowane skrzyżowania czy potrzebę wybudowania przejścia dla pieszych. – To tylko pokazuje, że naszym mieszkańcom brakuje realnego wpływu na podejmowane w mieście decyzje. Konieczne jest więc uspołecznienie pracy samorządu. Mieszkańcy muszą decydować o swoich sprawach, wskazywać konkretne problemy do rozwiązania. A urzędnicy muszą brać pod uwagę zdanie mieszkańców. Mam wrażenie, że w ostatnich latach był z tym problem. To się musi zmienić – dodaje Mariusz Dubacki.
Co trzeba zrobić, by współdecydować o rozwoju gminy? Wystarczy wejść na adres: www.interankiety.pl/i/VMYBZ6xv i odpowiedzieć na 37 pytań. Zajmuje to dosłownie chwilę. Analiza wyników będzie podstawą do przygotowania kompleksowego programu z konkretnymi zadaniami, nie tylko inwestycyjnymi. – Chcemy zmienić to miasto, bo wiemy, że słubiczanie zasługują na więcej – kończy Mariusz Dubacki (red.).