RZEPIN Za nami Zachodnia Liga MTB

Rzepiński Płaskowyż

3 czerwca gmina Rzepin wraz z KS Active Life po raz pierwszy zorganizowała w Starościnie zawody kolarskie w ramach Zachodniej Ligi MTB, pod nazwą “Rzepiński Płaskowyż”

Na imprezę zgłosiło się ponad 300 kolarzy, w tym wielu mieszkańców gminy. Trasa była wymagającą, pełna zjazdów i podjazdów. Dodatkową „atrakcję” zawodnikom dostarczyła pogoda, po ulewnych weekendowych deszczach niektóre odcinki na trasie były zalane i błotniste. Ale podobno kolarze górscy uwielbiają takie atrakcje!
W czasie gdy zawodnicy przemierzali malownicze odcinki Puszczy Rzepińskiej, na boisku przy Technikum Leśnym w Starościnie została zorganizowana strefa kibica, w której każdy, kto przybył na imprezę mógł się posilić, odpocząć i popatrzyć na zmagania rowerowe z udziałem dzieci. Swoje stoiska przygotowały: gmina Rzepin, Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Słoneczko”, Zespół Parafialny Caritas oraz sołectwo Starościn. Można było skosztować domowych ciast, pierogów, kiełbasek z grilla, owoców, napić się kawy, herbaty czy orzeźwiającej wody owocowej. Dla łasuchów było też przygotowane stoisko z lodami i goframi.
Kolarze zmagali się w kilku konkurencjach. Klasyfikację pań na koronnym dystansie Mega 60 km wygrała Małgorzata Gryszczuk (AMG Cybinka), na tym samym dystansie wśród panów, po fascynującej walce z Pawłem Piotrowiczem (PPBike) wygrał kolejny raz z rzędu Filip Hasse (Merx Team Wągrowiec).
Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zawodów gratulowali: burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis, jego zastępca Krystian Pastuszak, ks. Stanisław Wencel, dyrektor Zawodów Zachodniej Ligi MTB Piotr Kopczyński oraz pracownik referatu promocji UM w Rzepinie Angelika Zielińska.
W ramach cyklu Zachodniej Ligi MTB zorganizowane zostały także zawody rowerowe dla dzieci. Do startu przystąpiło ponad 50 dzieci w trzech kategoriach wiekowych. Wszystkie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkości i upominki od burmistrza Rzepina.
Organizatorzy dziękują lokalnym sponsorom, którzy wsparli tegoroczny „Rzepiński Płaskowyż” – firmom: „Farys”, „Eljot”, „Rzepinianka”, „Bloominess”, „Leks” oraz „Zdrowe!”. Za pomoc przy organizacji zawodów dziękują także Technikum Leśnemu w Starościnie, Nadleśnictwu Rzepin, strażakom OSP oraz dyrekcji Zespołu Szkół w Rzepinie, która oddelegowała do pomocy uczniów klas mundurowych.