KRZESZYCE Spotkanie za autorką

W świecie dziecięcej wyobraźni

„Fantastyczne” spotkanie z Joanną Wachowiak, pisarką dla dzieci w bibliotece w Krzeszycach

Uczniowie ze szkół w Krzeszycach oraz w Kołczynie uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu. Za sprawą książek przenieśli się w świat ich bohaterów, poznali ich tajemnicze przygody, zagłębili się w ich problemy. Podążali tropem detektywistycznych zagadek i wpadali na coraz to nowe pomysły ich rozwiązywania. Dzieci miały mnóstwo pytań, na które pani Joanna starała się wyczerpująco odpowiadać. Mogły też poznać niebieskiego kota, który podróżuje razem z pisarką po całej Polsce.
Joanna Wachowiak to doktor nauk humanistycznych, wykładowczyni uniwersytecka. Zadebiutowała w 2013 roku tytułem „Opowiastki dla małych uszu”. Była nominowana do literackiej nagrody „Książka roku 2014”. W 2016 roku zdobyła wyróżnienie w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Mieszka pod lasem z mężem, córką, łagodnym psem i „ostrym” chomikiem. Pani Joanna twierdzi, że jest specyficznym przypadkiem: chodzi z głową w chmurach, ale równocześnie twardo stąpa po ziemi. Jak sama zdradziła w jednej z rozmów: ,,jakbym znalazła się po drugiej stronie lustra, jak książkowa Alicja, chciałabym zobaczyć świat, który byłby zaskakujący i który dawałby do myślenia. Ale chciałabym też wrócić, żeby to opisać i opowiedzieć innym”.
Biblioteka w Krzeszycach zaprasza dzieci i rodziców, do wypożyczania książek Joanny Wachowiak, które dostępne są w jej księgozbiorze (red.).