KRZESZYCE Sportowo i muzycznie

Atrakcji nie brakowało

Cała gmina świętowała Dni Krzeszyc, było bardzo sportowo i muzycznie

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury.

Uroczystego rozpoczęcia festynu dokonali wójt gminy Krzeszyce Stanisław Peczkajtis oraz burmistrz miasta partnerskiego Altlandsberg Arno Jaeschke.
Po uroczystym rozpoczęciu festynu odbyła się oficjalna prezentacja drużyn zgłoszonych do Turnieju piłki plażowej w siatkówce. W tym samym czasie odbył się pokaz strongman, w którym rywalizowano o puchar wójta gminy Krzeszyce i tytuł najsilniejszego mieszkańca gminy. Najlepszymi okazali się Jakub Rosiak, Piotr Brzóska, Tomasz Kulczyk.
Centralnym punktem imprezy były występy grupy tanecznej Mini Dance, która zrzesza młodzież z powiatu sulęcińskiego. Później swoje talenty wokalne zaprezentowały: Patrycja Sęp, Zuzanna Żmijak, Maria Martin oraz Julia Bosiacka. Kolejnym punktem programu był quiz o tematyce polsko-niemieckiej, do którego zgłosiło się pięć par. Zwycięzcami okazali się Remigiusz i Sebastian Zachareń, którzy w nagrodę otrzymali grill elektryczny. Na scenie odbył się pokaz taekwondo klubu sportowego Dragon, prowadzonego przez Rafała Bagińskiego i Michała Popielę. Nie zabrakło też konkursów i zabaw zorganizowanych przez Celowy Związek Gmin CZG12 z Długoszyna.
Podczas festynu każdy mógł skosztować regionalnych potraw przygotowanych przez Sołectwo Krzemów-Łukomin. W krainę rokowej muzyki wprowadziły zgromadzoną publiczność zespoły Urząd Bezpieczeństwa oraz Olej (red.).

.